Rams'lı Cooper Kupp sakatlıklarla dolu sezonlardan sonra toparlanabilecek mi?

lusttforlife

New member
Cooper Kupp standarda dönmeyi hedefliyor.

Rams'ın tecrübeli oyuncusu, 2021'de her maçta oynadığı ve yakalamalarda, yarda atışlarında ve touchdown'larda NFL'ye liderlik ederek sözde üçlü tacı elde ederek bu başarıyı elde etti.

Ancak kendisini 21 maçla sınırlayan sakatlıklarla dolu iki sezon boyunca Kupp, bu seviyedeki tutarlı performansın yanına bile yaklaşamadı.

Kupp, sekizinci sezonuna hazırlanırken 2021 formunu yeniden yakalayabileceğinden emin.

Kupp Pazartesi günü Thousand Oaks'ta düzenlediği basın toplantısında, “Hala böyle olduğumu düşünmeseydim hâlâ oynuyor olur muydum bilmiyorum” dedi. “Ben de öyle olduğuna inanıyorum. … Takım arkadaşlarım için oraya gideceğime güveniyorum.”

Pazartesi, Rams'ın gönüllü offseason antrenmanlarının ikinci haftasının başlangıcıydı. 10-7'lik bir rekora imza atan ve play-off'ta yer alan Rams'ın play-off'larda mücadele etmesi ve muhtemelen dört yıl içinde ikinci bir Super Bowl şampiyonluğu kazanması bekleniyor.

Kolsuz bluz giyen Kupp, vücudunun üst kısmı sayesinde fit ve daha büyük görünüyor.

Yedi yıllık tecrübeli oyuncu, takım faaliyetlerine hazırlık amacıyla haftalarca evinde egzersiz yaparak geçirdi. İkinci sınıftaki profesyonel Puka Nacua'yı kendisine katılmaya davet etti.

2023'te rekor kıran bir çaylak sezonu geçiren Nacua, geçen hafta yüksek motivasyona sahip Kupp'la yapılan antrenmanların ilk haftasının en zorluları olduğunu söyledi.

Nacua, “Sanırım haftanın her günü kustum” dedi. “Bunun pek hayranı değildi çünkü çimlerinde falan vardı. 'Çalılarıma kusuyorsun Puka, teşekkürler' dedi.

“Ama çok eğlenceliydi. … Coop'un planına uymak işi son derece kolaylaştırdı ve beni doğru yöne odakladı.”

Kupp, Nacua'nın kusmasının “pek hayranı olmadığı” konusunda şaka yaptı.

“Peyzaj faturası biraz arttı” dedi, “ama sorun değil. Buna katlanacağız.”

Rams, Kupp'ta olduğu gibi, 2021 NFL yılın hücum oyuncusunun da son iki sezondaki mücadelelerinden toparlanacağını öngörüyor.

2017'de üçüncü tur draft hakkı kazanan Kupp, Haziran ayında 31 yaşına girecek.

Geçen sezon Rams oyuncusu Cooper Kupp, Saints'in korner oyuncusu Alontae Taylor'ın peşinden koşarken son bölgede bir pası kaçırdı.

(Allen J. Schaben / Haberler)

Rekor kıran 2021 sezonunda Kupp, 1.947 yarda ve 16 gol için 145 pas yakaladı. Super Bowl LVI'da Cincinnati Bengals'a karşı kazandığı zaferde iki gol attı ve Super Bowl MVP'si seçildi.

Ödül olarak Rams, Kupp'a 75 milyon dolar garanti içeren üç yıllık sözleşme uzatması verdi. Overthecap.com'a göre NFL alıcıları arasında en büyük garanti olmaya devam ediyor.

Bir ayak bileği sakatlığı Kupp'un 2022 sezonunu gölgeledi, ancak bu, Rams'ın tarihsel olarak kötü Super Bowl akşamdan kalmalığına katkıda bulunan birçok sakatlıktan biriydi. Dokuz maçta Kupp, 812 yarda boyunca 75 pas ve altı gol attı.

Geçen sezondan önce Kupp, üçüncü çocuğunun doğumunu bekleyen ailesiyle birlikte olmak için sezon dışı antrenmanların çoğuna katılmıyordu. Kupp, antrenman kampı başladığında fiziksel olarak sağlam görünüyordu, ancak kısa süre sonra devam eden diz arkası sakatlığı nedeniyle takımdan uzaklaştırıldı.

Sezona yedek sakatlıkla başladı ve Nacua'nın oyun kurucu Matthew Stafford'un birincil hedefi olarak ortaya çıkmasına kapıyı açtı.

Kupp sezonun beşinci maçı için geri döndü ve başlangıçta iyi görünüyordu, Philadelphia Eagles ve Arizona Cardinals'a karşı arka arkaya maçlarda 100 yardadan fazla top topladı. Ancak Kupp sezonun geri kalanının çoğunda mücadele etmiş gibi göründü ve 737 yarda boyunca 59 yakalama ve beş gol atarak bitirdi.

Bu sezon Kupp, 29,8 milyon dolarlık maaş sınırına sahip olacak ve Stafford'un 49,5 milyon dolarından sonra ikinci sırada yer alacak.

Rams genel menajeri Les Snead geçen ay NFL sahiplerinin yıllık toplantısında “Geçen yıl Cooper'ı gerçekten rahatsız etti – o tam da böyle” dedi ve bu sezona girerken tek endişesinin Kupp'un aşırı antrenman yapması olduğunu ekledi. “Bu tür rakipler %100 olamadıkları için neredeyse kendilerini suçlu hissediyorlar.”

Kupp, “mevcut olmayı” öğrendiğini ve “tam olarak olmam gereken yerde olmaktan” keyif aldığını söyledi.

“Yaptığım işin… nasıl hazırlandığımın, tüm bunların, olduğumu bildiğim üretken bir oyuncu olmam için orada olacağına inanıyorum” dedi. Bu yıl oraya çıkıp iyi futbol oynayabilmeyi sabırsızlıkla bekliyorum” dedi.