Deprem, Rams Doğu Yakası’nın yerli oyuncularını sarstı

lusttforlife

New member
Köşe Bekçisi Derion Kendrick Güney Carolina’da büyüdü, Puka Nacua ise Utah’ta alıcı oldu.

Onlar, takım arkadaşları ve Rams koçlarıyla birlikte, Pazartesi günü Los Angeles’a ortak bir hoş geldin anını anlatırken hâlâ heyecan içindeydiler: Pazar günü nadir görülen bir tropik fırtınanın ortasında Southland’ı sarsan 5.1’lik deprem.

Depremin merkezi, Rams’ Thousand Oaks antrenman tesisinden yaklaşık 45 mil uzakta bulunan Ojai yakınlarında meydana geldi.

Kendrick evde televizyon izliyordu ve “boom,boom,boom” sesini duydu.

Antrenman kampı sırasında diz arkası sakatlığından bu yana ilk kez antrenman yapan Kendrick, “‘Kahretsin, neler oluyor?’ diye düşünüyorum” dedi. “Dışarıya baktım, yağmur yağıyordu; ama bu gök gürültüsüne benzemiyor.

“Bu beni biraz sarstı çünkü geldiğim yere pek alışkın değilim.”

Nacua, beş ila altı saniye boyunca titrediğini hissettiğini söyledi.

“’Bu normal bir yağmur değil!’ dedik” dedi. “Şok oldum, korktum ve şans eseri etrafta başka insanlar da vardı.”

Pazar günü antrenör Sean McVay, eşi Veronika, köpekleri ve komşularının depremi hissettiğini söylemişti.

Ancak hücum koordinatörü Mike LaFleur ile telefonda konuşan McVay öyle değildi.

McVay Pazar günü, “Bu size ne kadar aptal olduğumu gösteriyor” dedi. “Ben fark etmedim ama etrafımdaki herkes fark etti. Bu da size uzayda olduğumu gösteriyor.”

McVay’in aksine LaFleur sarsıntıyı fark etti.

LaFleur, “Havuzda dalgalar falan vardı, bu yüzden ‘Vay canına’ dedim” dedi.

Ama McVay konuşmaya devam etti.

LaFleur, “Hiçbir fikri yoktu” dedi. “Konuşuyordu ve sonra telefonum o alarmı çalmaya başladı ve ben bunun tropik fırtınanın beşinci alarmı falan olduğunu düşündüm…

“Ve ‘Hissetmedim’ dedi. Veronika arka plandaydı: ‘Bunu hissetmedin mi?!’

“Hepimiz bunu hissettik. Çocuklarım daha az korktu.”

notlar: Karşılayıcı Cooper Kupp, antrenman kampının başlarında diz arkası sakatlığından bu yana ilk kez antrenman yaptı. McVay, Kendrick ve Kupp’un Çarşamba ve Perşembe günü Denver’da Broncos’la ortak antrenmanlara katılacağını söyledi…. Takım sözcüsü, savunma koordinatörü Raheem Morris’in kişisel bir durum nedeniyle antrenmanda bulunmadığını söyledi.