En iyi seçim Jared Verse, Rams'ın Florida Eyaleti takım arkadaşını almasına heyecan verdi

lusttforlife

New member
Cuma günü tanıtım amaçlı bir basın toplantısına hazırlanırken, yeni Rams ileri koşucusu Jared Verse'in hangi konuda daha çok heyecanlandığını belirlemek zordu:

Bir gece önce NFL seçmelerinde 19. sıradan yaptığı seçim mi? Ya da Cuma günü erken saatlerde Rams'ın eski Florida Eyaleti takım arkadaşı Braden Fiske'yi seçmek için takas yaptığını?

Verse, Güney Kaliforniya'ya gitmişti ve Rams'ın Hermosa Beach'teki draft evine vardığında, genel menajer Les Snead'in ikinci turda 39. seçimle savunmayı seçmesinin ardından Fiske ile telefon görüşmesi yapmak üzere bir odaya alındı.

Verse, “Onun burada benimle olması ve benim burada onunla birlikte olmam bu dünyanın dışında bir şey” dedi.

1,80 boyundaki ve 254 kiloluk Verse, 2016'dan bu yana ilk turda Rams tarafından seçilen ilk oyuncuydu.

“Artık iş bende” dedi. “Buna değdiğini göstermem lazım.”

Verse ve Fiske'nin yanı sıra Rams, üçüncü turda Blake Corum'u geride bırakan Michigan'ı 83. sıradan ve Miami güvenliği Kamren Kinchens'i 99. sıradan seçti.

McVay, “Somut olmayan varlıklar ve zihinsel dayanıklılık açısından yapılanmaları inanılmaz” dedi. “Bu adamların hepsinin oyunlarının fiziksel bir yanı var. “

Üniversitedeki son iki sezonunun her birinde dokuz çuval geçiren Verse, Jadeveon Clowney, Myles Garrett ve Maxx Crosby gibi başarılı NFL pas koşucularına hayran olduğunu söyledi. Rams, başka bir yıldızın, yakın zamanda emekli olan ve yılın üç kez defans oyuncusu olan Aaron Donald'ın bıraktığı boşluğu doldurmaya yardımcı olmak için Verse ve Fiske'yi seçti.

Verse Perşembe günü yaptığı açıklamada, ilk oylamada Onur Listesi'nde yer alan Donald'ın yerini almasına yardım etme baskısını memnuniyetle karşıladığını söyledi. Cuma günü Verse, kendi adını duyurmayı sabırsızlıkla beklediğini belirtti.

“Bunlar doldurulması gereken büyük ayakkabılar” dedi. “Benim de kendime ait bir ayakkabım var. Yapmam gereken kendi işlerim var.

Rams'ın ilk tur draft seçimi, tanıtım amaçlı medya konferansı sırasında formayı havaya kaldırıyor.

(Gary Klein / Haberler)

“Ben ondan tamamen farklı bir oyuncuyum ve onun oyun üzerinde yarattığı etkiyi yaratmak istiyorum. Ama her gün en iyi ben olmak için çalışıyorum.”

Rams Cuma gününe 52., 83. ve 99. sıradan başladı. Ancak ikinci turun başlarında Rams, 39. sıraya yükselmek için bir anlaşma yaptı. Fiske'yi seçebilmeleri için Carolina Panthers'a 52 ve 155 numaralarını ve 2025'te ikinci tur draft hakkını gönderdiler.

Fiske bir video konferans sırasında, “Biliyorsunuz, bir ekibin sizi almak için takas yaptığını görünce bunu hafife almıyorum” dedi. “Bu, seni gerçekten istedikleri ve en başından beri sende bir şeyler gördükleri ve gelip seni almak istedikleri anlamına geliyor.

“Karşılığında bunu vereceğim. Sahip olduğum her şeyi vereceğim.”

Albany'de iki sezon oynadıktan sonra Florida Eyaleti'ne transfer olan Verse gibi, 6-4, 292 kiloluk Fiske de kariyerine daha küçük bir okulda başladı. Western Michigan'da beş yıl geçirdikten sonra Seminoles'e katıldı.

İki oyuncu, Fla. Tallahassee'deki tek sezonlarında birbirlerine bağlanarak hedeflerine ulaşmak için birbirlerini zorladılar.

Verse, “Hayatımda Fiske ile tanışana kadar benden daha fazla çalışan veya benim kadar sıkı çalışan biriyle tanışmamıştım” dedi. “Bu adam antrenman odasında, benden bir saat önce orada. Ağırlık salonundayım, beş dakika sonra geliyor ve antrenmanımı uzatmam gerekiyor çünkü onun orada benden daha uzun süre kalmasına izin veremem. O sahada, biz de yaptığımız her şeyde rekabet etmeye çalışıyoruz.

“Bu her gün bir rekabetti ve bunu ne kadar çok istediğimiz konusunda birbirimize bağlandık.”

Fiske şunları söyledi: “İlk günden itibaren o, etrafında olacağım adamın bu olduğunu hemen bildiğim biriydi çünkü onun nasıl çalıştığını ve bunun peşinden nasıl gittiğini görebiliyorum. Gerçekten benim kim olduğuma benziyor. Neredeyse aynı.”

Verse ve Fiske, sahada da uyum içinde olduklarını ve bir oyunun stratejisini iletmek için yalnızca bir baş sallamanın veya bir bakışın yeterli olduğu bir noktaya geldiklerini söyledi.

Verse, “Aynı takıma gittiğimizi hayal edin, bunun gerçekleşmesi çok güzel olurdu” dedi. “Yani bir nevi tam daire gibi. Aramızda böyle bir bağ var ve şimdi bunu NFL'ye birlikte getiriyoruz.

“Karşı hücumlar açısından kötü olacak.”

Fiske, Verse'de olduğu gibi, geçen sezon yılın savunma çaylağı finalisti olan Rams'ın ikinci yılındaki mücadelesi Kobie Turner ile oynamayı sabırsızlıkla beklediğini söyledi.

Fiske ayrıca kendisinin ve Verse'in birlikte oynadıkça gelişmeye devam edeceğini öngörüyor.

Fiske, “Ben ve onun bir yılda oluşturduğumuz farklı bir kimyaya sahibiz” dedi. “Üç, dört, beş hatta daha uzun sürede neler inşa edebileceğimizi hayal edebiliyorum.”

Corum, Kolej Futbolu Playoff şampiyonluğunu kazanan Michigan takımında forma giyerken 27 gol attı.

Rams geri koşuyor Kyren Williams geçen sezon kendisini 1000 yarda koşucusu olarak kanıtladı. Corum, Williams'ı tamamlamayı sabırsızlıkla bekliyor.

Corum, video konferans sırasında “Daha iyi olmama yardım edeceğini biliyorum” dedi. “Onu kendisinin en iyi versiyonu olması için zorlayacağım. Harika bir tandem, harika bir ikili olacak.”

Kinchens, Quentin Lake, Russ Yeast ve Kam Curl'den oluşan bir güvenlik grubuna katılıyor.

McVay, “Sağlamlığı, menzili, gerçekten kenardan kenara oynayabilmeyi görüyorsunuz” dedi. “Derin savunma hissi, temas noktasında hiçbir çekinme olmadığını görebiliyorsunuz.”

Braden Fiske – savunma mücadelesi

6 fit 4, 292 pound, Florida Eyaleti, 2. Tur, 39. Seçim

Dikkate değer: Bu Rams için bir Seminoles taslağı. Fiske, Florida Eyaleti'nde, Rams'ın ilk turda 19. sıradan seçtiği, ileri koşucu Jared Verse ile oynadı.

Geçen sezon: Fiske 13 maçta oynadı ve altısı çuval olmak üzere 43 top çaldı.

Rams neden onu draft etti: Rams, tıpkı Verse'de olduğu gibi, yakın zamanda emekli olan Aaron Donald'ın kaybını telafi etmelerine yardımcı olabilecek bir oyuncu arıyordu. Son sezonu için transfer olmadan önce Western Michigan'da forma giyen Fiske, ikinci yıl profesyonel Kobie Turner, kenar hücum oyuncuları Byron Young ve Michael Hoecht ve burun mücadelesi Bobby Brown III'ün yer aldığı bir cepheye katılıyor.

Blake Corum – geri koşuyor

Michigan'dan Blake Corum (2), Rams'a geri koşma konusunda daha fazla çok yönlülük sağlıyor.

Michigan'dan Blake Corum (2), Rams'a geri koşma konusunda daha fazla çok yönlülük sağlıyor.

(Paul Sancya / Associated Press)

5 fit 8, 205 pound, Michigan, 3. Tur, 83'ü Seç

Dikkate değer: Corum, Michigan kariyeri boyunca 58 gol attı ve geçen sezon Wolverines'in Kolej Futbolu Playoff şampiyonluğuna ulaşmasına yardımcı oldu.

Geçen sezon: Corum 15 maçta forma giydi ve 1.245 yarda koştu ve ikisi şampiyonluk maçında olmak üzere 27 gol attı.

Rams neden onu draft etti: Kyren Williams geçen sezon 1000 yarda koşucusu olarak ortaya çıktı ancak Rams'ın yükünü hafifletmek için bir desteğe daha ihtiyacı vardı. Corum, kazanan programın önemli bir oyuncusuydu ve Michigan'da dayanıklılık gösterdi. Rams antrenörü Sean McVay ve oyun kurucu Matthew Stafford'a, Rams'ın gücü olması beklenen bir hücum için başka bir silah veriyor.

Kamren Kinchens — güvenlik

Miami'den Kamren Kinchens, Senior Bowl antrenmanı sırasında antrenman yapıyor.

Kamren Mutfaklar, Rams'la güvenli bir yer için yarışacak.

(Butch Dereotu / Associated Press)

5 fit 11, 203 pound, Miami, 3. Tur, 99'u Seç

Dikkate değer: Florida yerlisi olan Kinchens, üç yıllık Miami kariyeri boyunca 11 pas yakaladı ve Sean Taylor'dan bu yana 10 veya daha fazla pas toplayan ilk Hurricanes oyuncusu oldu.

Geçen sezon: Kinchens 10 maçta oynadı ve beş pas yakaladı. All-Atlantic Coast Conference'ın birinci takımıydı.

Rams neden onu draft etti: Jordan Fuller'la yeniden sözleşme imzalamama kararı nedeniyle Rams'ın güvenlik konusunda derinliğe ihtiyacı var. Kinchens, serbest oyuncu olarak imzalanan Kam Curl, Quentin Lake ve Russ Yeast'in yer aldığı bir pozisyon grubuna katılıyor. Geçen sezon hiçbiri pası yakalayamadı. Yeni savunma koordinatörü Chris Shula, Kinchens'in top kaybı yaratmasından başka hiçbir şeyi istemez.