Sean McVay ile yapılan telefon görüşmesi Jimmy Garoppolo'yu Los Angeles'a katılmaya ikna etti

lusttforlife

New member
Jimmy Garoppolo, San Francisco 49ers'ın ilk oyun kurucusu olarak altı sezon boyunca Rams'ı çoğunlukla engelledi.

Normal sezonda onlara karşı 8-0'dı. Bu zaferler ve Rams'a karşı attığı 2.023 yarda, 10 yıllık NFL kariyeri boyunca herhangi bir NFL rakibine karşı aldığı en yüksek paslardı.

Garoppolo'nun Rams'a karşı tek yenilgisi, 2021 sezonunun SoFi Stadyumu'ndaki NFC şampiyonluk maçında geldi.

32 yaşındaki Garoppolo artık Rams'ta forma giyecek.

Salı günü Garoppolo bir yıllık sözleşme imzaladı. Şartlar açıklanmadı ancak NFL'nin performans artırıcı maddelerle ilgili politikasını ihlal ettiği için iki maç ceza aldıktan sonra Matthew Stafford'un yedeği olacak.

Garoppolo Rams'a karşı nasıl bu kadar başarılı oldu?

Garoppolo gazetecilerle yaptığı video konferans sırasında “Sadece şans sanırım” diye şaka yaptı ve şunu ekledi: “Onlara karşı uzun yıllardır mücadele ettiğim için bu savunmanın ne kadar iyi olduğunu, hücumun nasıl puan kazandırabileceğini biliyordum. … Kararımın büyük bir parçası buydu.

“Sadece etrafta iyi insanların olduğu iyi bir durum bulmak istedim. Ve sanırım onu burada buldum.”

Kariyerine New England Patriots'ta Tom Brady'nin yedeği olarak başlayan Garoppolo, Stafford 16. NFL sezonuna hazırlanırken Rams'a kanıtlanmış bir 2 numara sağlıyor.

Garoppolo, 49ers'ı 2019 sezonunda Super Bowl'a taşıdı ve ilk beşte 43-20'lik bir rekora sahip oldu. Geçen sezon Las Vegas Raiders formasıyla yedi maçta forma giydi.

Garoppolo, Rams'ın yardımcıları Nick Caley ve Mike LaFleur'ü sırasıyla Patriots ve 49ers'taki zamanlarından tanıdığını söyledi. Geçen hafta McVay ile telefonda konuştuktan sonra Rams için oynamak “gerçekten iştah açıcı” hale geldi.

Jimmy Garoppolo, oyun kurucunun San Francisco 49ers'ta oynadığı süre boyunca Aaron Donald ve Rams'ın düşmanıydı.

(Gina Ferazzi / Haberler)

Garoppolo, “İşte o zaman gerçekten işe yaramaya başladı” dedi. , “Sean'la telefonda konuşmak gerçekten anlaşmayı imzaladı.”

Geçen sezondan önce Rams ve Raiders antrenman kampında ortak antrenmanlar yapmıştı. Daha sonra Garoppolo, Stafford ve McVay'i ziyaret ettiğini söyledi.

Stafford hakkında “Onunla çalışmaktan ve ondan tüm bu güzel şeyleri öğrenmekten heyecan duyuyorum” dedi.

McVay'de oynamayı sabırsızlıkla bekliyor.

Garoppolo, “O her zaman çok anlayışlı bir adamdı” dedi. “Pek çok şeyi görüyor, çok iyi görüyor, olduğu gibi görüyor.

“Ve buraya gelmemin büyük bir kısmı da bu. Bir vizyonu vardı, benimle bunun hakkında konuştu ve gerçekten de rolümü ne olarak gördüğünü açıkladı.

“Demek istediğim, onun futbol bilgisi – bunu pek çok farklı oyuncu ve antrenörden duydum – ama burada ilk elden olmak ve bunu deneyimlemek, gerçekten çok heyecanlandığım şey bu.”

Garoppolo, Rams'a yedek olarak katılan ilk tecrübeli oyun kurucu değil.

2019'da Blake Bortles, Jared Goff'un yedeğiydi. 2022 sezonunun sonlarında, Stafford'un omurilik yaralanması geçirmesinin ardından Rams, Baker Mayfield ile sözleşme imzaladı. Eski genel sıralamada 1 numara olan oyuncu, son beş maçta oynayarak ve geçen sezon Tampa Bay Buccaneers ile başlama fırsatı yakalayarak kariyerini yeniden canlandırdı.

Geçen sezonun ortalarında Rams, Brett Rypien'ı serbest bıraktı ve Carson Wentz'i kadrosuna kattı; Carson Wentz, Rams'ı 49ers'a karşı her iki takımın da başlangıç oyuncularının çoğunu dinlendirdiği sezon finalinde zafere taşıdı.

Garoppolo, uzaklaştırma cezasıyla ilgili olarak, Raiders'a ilk katıldığında NFL'nin Tedavi Amaçlı Kullanım İstisnalarını (TUE) “berbat ettiğini” söyledi.

“Kötü zamanlama sanırım” dedi.

Garoppolo sezon öncesi maçlara katılabilir ve antrenman yapabilir ancak sezonun ilk iki haftasında takım aktivitelerine katılamaz veya Rams tesisinde bulunamaz.

Garoppolo bu baharda ve antrenman kampı sırasında organize takım aktivite antrenmanlarına “saldıracak” ve ardından “ilk iki maçın geçmesine izin verecek” dedi.

“Beni neyin beklediğini tam olarak bilmiyorum” dedi. “Ama belki sıfırlayabilir, yeniden icat edebilir, buna ne demek isterseniz onu adlandırabilirsiniz. Futbol sahasına geri dönüp yeni oyuncularla birlikte çalışmaya başlayacağım için heyecanlıyım.”

Rams'ın gelecek drafta başka bir oyun kurucu ekleyip eklemeyeceği henüz bilinmiyor. Toplamda 19 numara da dahil olmak üzere 11 seçim hakkı var.

Geçen yıl dördüncü turda Stetson Bennett'i seçmişlerdi ancak sezon öncesinde Bennett, açıklanmayan bir durumu nedeniyle futbol dışı sakatlıklar/hastalıklar listesine alınmıştı. McVay ve genel menajer Les Snead onun geri dönüp dönmeyeceğini söylemedi.